Франклін Циммерман Клінічна електрокардіографія 2020 рік 2-е видання
400 ₴
- Немає в наявності
- Код: 11352
- +380 (95) 477-16-17
2019г
424с
Друге видання книги відповідає другого видання бестселера Ф. Циммермана «Клінічна електрокардіографія» мовою оригіналу, випущеного в 2006 році. Друге видання включає внесені автором зміни в коментарі до электрокардиограммам.
Аналіз представлених у книзі 200 електрокардіограм дозволить читачеві оволодіти прийомами їх правильної інтерпретації. Для цього наведено критерії постановки 113 найважливіших і типових електрокардіографічних діагнозів — від варіантів норми до патологічних станів, викликаних, зокрема, передозуванням лікарських засобів, порушенням водно-електролітного обміну, травматичними ушкодженнями серця. В кожному тесті даються стандартне опис електрокардіограми, виявляються порушення, зразки правильних діагнозів і коментарі автора — відомого американського кардіолога Ф. Циммермана.
Для терапевтів, анестезіологів-реаніматологів, лікарів швидкої допомоги, загальної практики та студентів-медиків.
Робота з книгою дає можливість пройти «американську» школу аналізу ЕКГ. Якщо читач підготовлений до цього, допитливий і самостійний, то у нього можуть виникнути питання і сумніви. Він стане звіряти запропоновані в книзі критерії діагностики з відомостями, відомими з інших джерел — підручників і посібників з електрокардіографії. Деякі розбіжності неминучі. До медицини і сьогодні застосоване визначення «ars» — вона і наука, і мистецтво. Так і в електрокардіографії є місце інтуїції і суб'єктивізму. Спробуємо все ж об'єктивно розібратися в деяких повторюваних на сторінках цієї безсумнівно корисною і оригінальної книги спірних трактуваннях електрокардіограм.
Насамперед зупинимося на вживанні терміна «неспеиифические зміни ST і (або) Т». Він спеціально роз'яснюється автором як «незначні зміни положення сегменту ST і (або) інверсія хвилі Т, не пов'язані зі специфічною патологією» і тому не міг бути змінений при перекладі. Однак часто вживання такого невизначеного терміна на сторінках книги здається невдалим з-за зайвої категоричності. Наприклад, у випадку в-31, коли очевидні гіпертрофія міокарда та вплив серцевих глікозидів і т. д.
У деяких випадках (наприклад, А-17, Б-10, Б-18, В-28) спірним представляється позначення локалізації інфаркту міокарда. Втім, воно в основному відповідає описаним у книзі топическим варіантів і критеріїв їх діагностики — не надто деталізованим.
Незвично відсутність вказівок на ширину хвиль Р у розділі «Опис» ЕКГ. Між тим у тих випадках (наприклад, А-4, Б-39), коли по ширині вони досягають або перевищують 0,12 с і розщеплені, правомірно було б говорити про наявність яких-небудь змін в лівому передсерді. Аритмії у випадках А-16, Р-36 правильніше, з нашої точки зору, вважати шлуночковими парасистолами, а не экстрасистолами. Про це свідчить злиття синусовых і ектопічних комплексів.
У випадку А-14, мабуть, припустимо говорити про міграції передсердного водія ритму, але точніше все ж стверджувати про перехід з синусового на ектопічний передсердний (нижнепредсердный) ритм і про виникнення на межі між ними зливного комплексу. Зареєстрований на деяких ЕКГ (наприклад, Б-27, В-19) ритм серця слід називати не «ритм із АВ-з'єднання», а нижнепредсердным (цей термін використовує і сам автор, зокрема, у розділі «Синтез» приміром, У-20). На ЕКГ Д-12, є, мабуть, зупинки СА-вузла з заметающими предсердными (а не вузловими) комплексами.
Дещо спрощеними представляються деякі коментарі у зв'язку з диференціальною діагностикою тахікардій з широкими і з вузькими комплексами QRS (А-18, А-38). Втім, автор, мабуть, навмисно не стосується спеціальних прийомів діагностики (внутрішньосерцевої электрографии, електрофізіологічних тестів), вважаючи це питання, яке виходить за рамки цієї книги. Список патологічних станів, представлених у переліку діагнозів, є неповним. Наприклад, в ньому немає вказівок на асиметричну гіпертрофію міокарда. Цю патологію можна запідозрити, розглядаючи приклад Д-25. Не згадуються в книзі і прояви гострого легеневого серця (зокрема, при тромбоемболії легеневої артерії). Однак випадок-37 міг бути розглянутий в аспекті диференціальної діагностики з цим станом. Згадується в списку діагнозів, але не представлено в колекції електрокардіограм настільки класичне і фатальне порушення ритму, як фібриляція шлуночків.
Воістину, «ніхто не обійме неосяжного». Книга не могла вмістити всі знання електрокардіографії, відобразити всі можливі форми змін ЕКГ, представити всі або хоча б найбільш ймовірні трактування електрокардіограм. У книги інше, більш реальне призначення «навчити ... прийомам інтерпретації електрокардіограм». Не викликає сумніву, що це вдалося зробити, і читачі будуть вдячні автору за придбані знання і досвід.
Редактор висловлює вдячність к. м. н. Т. В. Трешкур і Т. Ст. Тюріній за допомогу та поради, отримані при підготовці видання книги російською мовою.
Основні | |
---|---|
Виробник | Інше Видавництво |
- Ціна: 400 ₴